piątek, 20 marca 2009

Szafa

Jesteśmy posiadaczami starej szafy...Stoi ona w garażu zaniedbana, mąż przy okazji porządków chce się jej pozbyć i miał nawet pomysł na wyrzucenie jej(!!!). Obroniłam ją oczywiście dzielnie, mam dla niej wymyślone miejsce od dawna, ale jej stan nie pozwala na poprostu wniesienie do domu. Śladów po robactwie o dziwo brak, środek ma lepiej zachowany niż zewnętrze ale potrzebna jej renowacja. Sama takiej pracy sie nie podejmę, bo bałabym sie ją zepsuć; ma delikatne malunki na zachowaniu których bardzo mi zależy, chciałabym by został dokładnie taki kolor jaki jest obecnie i taki właśnie pięknie matowy...Nie mam pojęcia ile lat może sobie liczyć to cudo...Poza przetarciami farby i zniszczonymi szufladami, zniszczony jest przede wszystkim sam dół szały: stoi na cegłach podobno od lat, bo tył nóżek właściwie nie istnieje.:( Nie wiem co mam z tym fantem zrobić...Wiecie może ile kosztowałoby odrestaurowanie? Może ktoś zna dobrego renowatora w okolicach Wrocławia?

12 komentarzy:

♥♥♥ kasandra ♥♥♥ pisze...

Faktycznie piękna i niech taka zostanie

Niestety ja z Bielska więc nie pomogę ale kibicuje jak najbardziej

Pozdrawiam

llooka pisze...

Moi rodzice odnawiali starą szafę, lustro w formie toaletki i bieliźniarkę po babci kilka lat temu. Były jednak w trochę lepszym stanie niż Twoje cudo. Za całość zapłacili ok. 3 tys. Było to bardzo dużo jak na owe czasy, ale warto było. I co ważne meble pozbyły się tego charakterystycznego "aromatu" naftaliny. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu w odrestaurowaniu szafy!

BogaczKa pisze...

Znam, kochana, ale muszę znaleźć namiary na niego.

joanna pisze...

O, niezły kawał mebla :)
Ratuj go, oczywiście...

Pozdrawiam gorąco :)

alewe pisze...

Piękna szafa... mam nadzieję,że znajdziesz kogoś kto ją odświezy profesjonalnie,ja niestety nie pomogę w tym temacie,ale bardzo jestem ciekawa efektu "po".
pozdrawiam

Elisse pisze...

Szafa ładna i pewnie warta odratowania, niestety nie mam pojęcia jaka może być cena odrestaurowania takiego mebla, bądź co bądź nie małego:)
W sprawie renowacji też nie pomogę, bo mieszkam daleko od Ciebie:)
Mam taką cichą nadzieję,że kiedyś pokażesz nam jej drugie życie!
serdecznie Cię pozdrawiam

magoda pisze...

Szafę warto ratować bo piękna!
Pozdrawiam serdecznie!

olla pisze...

Boska szafa:) Renowacji jej zafundowałabym jak najmniej, tyle tylko, żeby stała stabilnie. Ten ząb czasu na niej jest uroczy.

Ita pisze...

Szafa jest piękna , jestem podobnego zdania co Olla , naprawić co konieczne i porządnie wyczyścić .Zapewne będzie się pięknie prezentować w domku.

violcio11 pisze...

Podobnie jak poprzedniczki uwazam, ze szafa jest piekna. Ja rowniez nie zmieniam "wiekowych" rzeczy tylko staram sie zachowac ich pierwotny charakter.

Sara pisze...

I ja się dopisuję do apelu o niemasakrowanie szafy renowacją:)) , a i portfela przy okazji:] W sklepach typu Praktiker czy coś jest mnóstwo środków do renowacji starych mebli, fachowy pan pomógłby na pewno wybrać coś, czego będziesz mogła użyć bez obaw sama. Też jestem zdania że ustabilnić ją i do domku! Powytruwać robale można jeszcze na przykład.

徵信社 pisze...

I love it! Very creative!That's actually really cool.
謝謝你的文章分享,請你有空到我

參觀,Thanks